Raportarea tuturor președinților României postdecembriști la „SISTEM” e, de fapt, povestea puterii politice reale de după 1989, care a presupus supraviețuirea rețelelor informale de control și putere, în ciuda căderii regimului comunist.
Multumesc Marco. Pentru aceasta sinteza. Si mult succes in continuare.
Foarte bună descrierea politicii românești postdecembriste.
Salut! Ai uitat o componentă importantă a Sistemului: sindicatele și șefii sindicali.
Multumesc Marco. Pentru aceasta sinteza. Si mult succes in continuare.
Foarte bună descrierea politicii românești postdecembriste.
Salut! Ai uitat o componentă importantă a Sistemului: sindicatele și șefii sindicali.